FA Cup/ Arsenali kujtohet në shtesë për të siguruar kualifikimin, skuadra e Artetës “likuidon” Njukasëllin

Share

Arsenali arrin të kualifikohet për më tej në “FA Cup”. “Topçinjtë” e Londrës fituan këtë sfidë në shtesën 30 minutëshe pasi 90 minutat i barazuan 0-0 ndaj Njukasëllit në “Emirates Stadium”.

Për Arsenalin shënuan, 20-vjeçari Emili Smith Roue në minutën e 109’ dhe Pierr Emerik Obumejang në minutën e 117.


Share

Komente