FC Kosova e Cyrihut me fitore siguron mbetjen në ligë

0
Shpërndaje lajmin

Skuadra shqiptare FC Kosova e Zurichut ka arritur një fitore shumë të rëndësishme.
FC Kosova ka mundur Kreuzligen me rezultat 0:2, ku shënuan Taulant Limani në minutën e tretë dhe Ruhan Foniqi në minutën e 79-të, shkruan albinfo.ch.
Kjo fitore matematikisht i siguron mbetjen në ligë skuadrës shqiptare, një nga më të suksesshmet në diasporë.
Kuqezinjtë pas 28 ndeshjeve kanë grumbulluar 33 pikë, dhjetë fitore, tri barazime dhe 15 humbje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *