FC Kosova Zurich në kërkim të fitores së parë

0
Shpërndaje lajmin

Një nga skuadrat më të suksesshme shqiptare në Zvicër, FC Kosova Zurich të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e tretë kampionale, shkruan albinfo.ch.
Kuqezinjtë do të përballen me Lugano II, takim që zhvillohet të dielën nga ora 16:00.
Kosova do ta ketë shumë vështirë, pasi Lugano ka dy fitore në dy ndeshjet e para, kurse skuadra shqiptare ka një barazim dhe një humbje.
Skuadra kuqezi shpreson në përkrahjen e publikut shqiptar, ashtu siç e kanë pasur gjithmonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *