Ferrari tërheq mijëra vetura, arsyet

0
Shpërndaje lajmin

Bëhet e ditur se Ferrari po tërheq më shumë se 2,000 vetura nga tregu i Kinës, si pasojë e një defekti të mundshëm frenimi, ka njoftuar rregullatori i vendit, përcjell albinfo.ch.
Problemi prek saktësisht 2,222 vetura të importuara në Kinë midis marsit të vitit 2010 dhe marsit të vitit 2019, duke përfshirë versionet coupe, Spider dhe hardcore Speciale të motorit të mesëm 458, raporton Reuters të premten.
Por, meqenëse prodhimi i këtyre veturave kishte përfunduar në vitin 2015, tërheqja duhet të prekë edhe pasardhësin e 458, 488 GTB me turbocharged dhe variantin e tij Spider.
Firma italiane e supermakinave zbuloi në fund të vitit 2021 se po hetonte 458 dhe 488 variante mbi një rrjedhje të mundshme të lëngut të frenave që mund të çonte në humbje të fuqisë së frenimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *