Festa në Downing Street, gjobitet kryeministri britanik

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri Boris Johnson dhe kancelari Rishi Sunak do të gjobiten për pjesëmarrje në një festë gjatë bllokimit, shkruan BBC.
Policia Metropolitane ka hetuar 12 tubime në DoWning Street dhe Whitehall që dyshohet se kanë thyer rregullat e Covid. Deri më tani, gjithsej më shumë se 50 gjoba janë dhënë për shkeljen e ligjit anti-Covid.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *