September 25, 2021

Festë natën në rrugë, i moshuari u kujton COVID-in, grekët dhe shqiptari e bëjnë për spital

Shpërndaje lajmin

Pesë adoleshentë, katër grekë dhe një shqiptar janë arrestuar nga policia në Athinë, pasi dy ditë më parë goditën duke dhunuar një të moshuar dhe më pas i morën telefonin.

Të rinjtë ishin duke festuar në Atikë në lagje natën në mes të rrugës me muzikë të lartë.

I moshuari zbriti nga shtëpia dhe u kërkoi që të ulnin muzikën dhe të largoheshin duke u kujtuar masat kufizuese kundër COVID-19, por adoleshentët jo vetëm që nuk e dëgjuan, por e ndoqën me vrap duke e goditur me thikë dhe më pas i morën celularin.

Dy ditë pas ngjarjes, adoleshentët janë identifikuar. / Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *