Shpërndaje lajmin

Shkrimtarja zvicerane e ushqimit Franziska Wick nga Little Zurich Kitchen ka disa sugjerime se si të festohen pashkët në mënyrën më zvicerane të mundshme.
Osterbäumli, pema e vogël e Pashkëve është një traditë e bukur zvicerane që sjell pranverën në dhomën tuaj të ndenjes. Pritini disa degë nga një pemë ose shkurre, vendosini në një vazo dhe varni me vezë shumëngjyrëshe të Pashkëve, shkruan thelocal.ch, përcjellë albinfo.ch.
Padyshim që nuk ka Pashkë zvicerane pa vezë të lyer, në supermarkete ka ngjyra të ndryshme për t’i zhytur vezët, për t’i lyer me furçë ose për t’i lyer me bojë me duart tuaja. Ose, edhe disa vezë të lyera më hollësisht, bëjeni në mënyrën tradicionale zvicerane me lëkurat e qepëve të kuqe dhe të verdha dhe objektet e natyrës, udhëzime këtu, rekomandon shkrimtarja, përcjellë albinfo.ch.
Mëngjesin e të dielës së Pashkëve fshihni vezët, çokollatat dhe ëmbëlsirat tuaja të preferuara të Pashkëve dhe disa lodra të vogla nëse keni fëmijë dhe shkoni në një gjueti vezësh të Pashkëve ose Ostereier sueche siç e quajnë zviceranët, shkruan thelocal.ch, përcjellë albinfo.ch.
Osterchüechli (torta të vogla të Pashkëve) janë një tjetër kënaqësi zvicerane e Pashkëve, baza e tyre është e bërë nga pastë e ëmbël dhe mbushja e ëmbël bëhet ose me oriz ose bollgur. Mund t’i blini në furra buke ose supermarkete ose mund të bëni tortën tuaj të vogël ose të madhe, shkruan thelocal.ch, përcjellë albinfo.ch.
Mos harroni të bëni një Eiertütsch (shtypje veze) me një person tjetër përpara se të hani vezën tuaj të lyer: të dy njerëzit zgjedhin një vezë dhe godasin anën e gjerë të vezës kundër vezës së njëri-tjetrit, më pas përsëriteni me anët me majë. Nëse një person përfundon me të dy skajet e çara, fiton ai me vezën e paprekur. Nëse të dyja kanë një anë të plasaritur, ata përsërisin procedurën me anët e paprekura. Ai që përfundon me një anë të paprekur fiton, raporton thelocal.ch, përcjellë albinfo.ch
Dhe në fund, Eierbrötli (bukë me vezë të vogla), lyeni me pak gjalpë në një fetë bukë, mbulojeni me feta të prera. vezën dhe e spërkasim me kripë dhe qiqra të grira, shkruan thelocal.ch, përcjellë albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *