Fiter Bajrami, Alibeaj uron besimtarët myslimanë

Shpërndaje lajmin

Enkelejd Alibeaj ka reaguar besimtarët myslimane për mbylljen e Muajit të Ramazanit, ndërsa ditën e nesër festohet Fiter Bajrami.
Në një postim në rrjetet sociale, Alibeaj uron që besimtarëve t’u pranohet sakrifica e agjërimit dhe veprat e mira.
“Të gjithë besimtarëve myslimanë, që me iftarin e fundit, sapo mbyllën Muajin e bekuar të Ramazanit, zoti ua pranoftë sakrificën e agjërimit dhe veprat e mira! Bashkë me mëshirën, zoti ju sjelltë përulësi, dashuri për njerëzit, zemërgjerësi e falje ndaj gabimeve të të tjerëve dhe paqje në shpirt!”, shkruan ai. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *