Fitohet xhekpoti në vlerë 180 milionë funta në ‘EuroMillions’

Shpërndaje lajmin

Një mbajtës me fat i një tikete të lotarisë ka fituar xhekpotin prej 184 milionë funtesh në ‘EuroMillions’, duke u bërë fituesi më i madh ndonjëherë i Lotarisë Kombëtare në Mbretërinë e Bashkuar, raportojnë mediat në Britani.
Numrat fitues të EuroMillions ishin 3, 25, 27, 28 dhe 29 – plus Yllin me Fat numrat 4 dhe 9.
Një biletë përputhej me të shtatë numrat për të fituar 184,262,899.10 £, duke e bërë menjëherë mbajtësin të vlejë më shumë se futbollistët Harry Kane (33 milion £) dhe Paul Pogba (64 milion £) së bashku, transmeton Albinfo.ch.
Fituesi tani mund të blejë katër ishuj të Karaibeve, me disa milionë për të rezervuar, ose ekuivalentin e 11 pronave luksoze me gjashtë dhoma gjumi në Hyde Parkun e pasur të Londrës. Fituesi gjithashtu katapultohet në krye të listës së pasur të Lotarisë Kombëtare.
Vetëm 14 lojtarë kanë fituar ndonjëherë një jackpot prej më shumë se 100 milionë £, me mbajtësin e mëparshëm rekord një fitues anonim prej 170 milionë funtesh në tetor 2019.
Andy Carter i Camelot, këshilltari i lartë i fituesve në Lotarinë Kombëtare, tha: “Çfarë nate e mahnitshme për një mbajtës të biletave në Mbretërinë e Bashkuar, i cili ka fituar çmimin e pabesueshëm prej 184 milionë £ EuroMillions – ata janë bërë fituesi më i madh ndonjëherë i Lotarisë Kombëtare të Mbretërisë së Bashkuar. “Lojtarët janë të nxitur të kontrollojnë biletat e tyre dhe të na telefonojnë nëse mendojnë se janë fituesi me fat i sonte.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *