Fitoi me KO, Florian Marku flet për herë të parë! Ka “dy fjalë” për kundërshtarët

Shpërndaje lajmin

Florian Marku ka folur pas fitores me KO në ndeshjen e tij kundër britanikut.
Pas fitores Marku u shpreh se në fillim u tremb por më pas gjithçka shkoi mirë.
“Faleminderit të gjithë që më kanë mbështetur, nuk kam ardhur këtu me fat. Sot pësova një goditje me kokë, por luftoj më gjak. Kisha frikë mos isha çarë shumë dhe arbitri ndërpriste ndeshjes, por askush s’më ndal”, tha Marku pas fitores.
Iu deshën 4 raunde që Marku të shpërthente në breshëri grushtesh duke e detyruar gjyqtarin të ndalë ndeshjen pasi kundërshtari i tij nuk ishte më në gjendje të vazhdonte.
Kujtojmë se Marku nuk njeh humbje, ku sonte ka siguruar fitoren e tij të 11 në ringun profesionist./ /

Leave a Reply

Your email address will not be published.