Fizik marramendës/ Kjo është modelja që do t’iu lërë pa mend me format e saj

Share

Stephanie Ayala është një Kampione Amerikane e WBFF Pro Fitness Model World. Ajo e fitoi Pro Card-in e saj në tetor 2015, pasi u rendit e 1-ta në garën e fitnesit në Oklahoma City. Që atëherë, ajo ka qenë në rritje e sipër duke u bërë një ikonë e fitnesit dhe mediave sociale.

Konkursi i parë i Stephanie erdhi në korrik 2015, pas muajsh përgatitjesh, sesionesh të panumërta në palestër dhe dietave të rrepta.

Ajo vazhdoi të fitonte Kartën e saj WBFF Pro vetëm tre muaj më vonë, para se të merrte titullin e Kampiones Botërore WBFF Fitness Model vitin e ardhshëm. Që atëherë, Stephanie ka shkuar nga forca në forcë.

Për më tepër, ajo nuk është vetëm një konkurrente e WBFF Pro, por edhe një trajnere dhe përgatitëse për atletët e ardhshëm të fitnesit që po kërkojnë të arrijnë një sukses të ngjashëm me të./ CNA.al


Share

Komente