Flasin meteorologët: Ky është parashikimi i motit për ditët e mbetura të muajit shkurt

Share

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga një mot i kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta. Sipas parashikimit të sinoptikanëve, edhe pjesa tjetër e muajit pritet të jetë thuajse njësoj.

Temperaturat do të shkojnë deri në 20 gradë celsius në zonat e ulëta.

Reshjet e shiut do të jenë të pakta, kryesisht në zonat malore.


Share

Komente