Flet hapur Robert Aliaj: Nuk isha dakord që Kristi të hynte në një reality show

Shpërndaje lajmin

Artisti Robert Aliaj teksa ka komentuar reality shoë-t është shprehur se nuk ishte dakord që djali i ti, Kristi të ishte pjesë e një formati të tillë.
Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania ai tha se një reality shoë nuk justifikon as dhunën dhe as bullizmin.
“Një reality show nuk justifikon dhunën dhe as bullizmin. Reality show është pasqyra e realiteti. Big Brother po nxjerr shoqërinë shqiptare në pah si shoqëri primitive. Njerëzit nuk kanë të plotësuar as standartet më minimale. Kemi dështuar të krijojmë një individ të përgjegjshëm. Unë nuk duhet të flas si prind këtu. Unë s’kam qenë dakord që Kristi të futet atje. Nuk është në habitatin e vet”- tha ai.
LEXONI GJITHASHTU: 

Musta: Amosi që do ta lidhte dhe zhvishte Luizin në mal, shembulli më i tmerrshëm
Tërmeti me magnitudë 7 godet Indonezinë

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *