April 15, 2021

Fonseca shumë pranë shkarkimit, 3 emra të njohur për ta zëvendësuar (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Trajneri i Romës, Fonseca pritet të largohet nga Roma.

Kryeqytetasit humbën dje ndaj Napolit dhe tashmë zona Champions bëhet dhe më e vështirë. Roma aktualisht mban vendin e 6, 5 pikë larg vendit të 4 që mbahet nga Atalanta, shkruan Albeu.com.

Allenatore Roma, Fonseca verso l'addio: tre nomi per il futuro 

 

Allegri, Sarri por edhe e Nagelsmann janë emrat që mund të pasojnë Fonsecan.

Kontrata që lidh trajnerin portugez me Romën skadon në qershor dhe mund të rinovohet automatikisht falë një klauzole në rast kualifikimi për në Ligën e Kampionëve, por deri më tani ai nuk po e arrin objektivin dhe mund të ndahen në fund të sezonit, pavarësisht pozicionit përfundimtar. /albeu.com/

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *