Forca e Sigurisë së Kosovës, e gatshme të ndihmojë në Marok

0
Shpërndaje lajmin

Forca e Sigurisë së Kosovës është shprehur e gatishme të ndihmojë në operacionin e kërkim-shpëtimit në Marok, pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin duke lënë të vdekur mbi 2000 persona.

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, ka shprehur gatishmëri të plotë, të ofrojë ndihmë, përcjell albinfo.ch.
“Në këto çaste të vështira për mbretin e Marokut, Mohammed VI dhe popullin maroken lutjet tona janë me ta. Ministrit Loudiyi i shprehim gatishmërinë tonë të plotë që të ofrojmë ndihmë me të gjitha kapacitetet tona të specializuara për kërkim-shpëtim dhe rimëkëmbje në zonat e prekura. Urojmë që numri i viktimave dhe dëmeve të jetë sa më i vogël, ndërsa familjeve të cilët kanë humbur më të dashurit e tyre u shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta. Lutemi që ta kaloni këtë sfidë të rëndë!”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *