Forcat ajrore izraelite nisin sulmet kundër objektivave terroriste

0
Shpërndaje lajmin

Forca ajrore izraelite ka njoftuar në rrjetet sociale se po nisin një sulm kundër objektivave terroriste të organizatës terroriste Hamas në Rripin e Gazës. Më herët, shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Volker Türk, i kujtoi Izraelit “detyrimin për të mos prekur popullatën civile dhe objektet civile”.

חיל-האוויר תוקף כעת תקיפה נרחבת כנגד יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, פרטים נוספים בהמשך.
— Israeli Air Force (@IAFsite) October 10, 2023

Afro 700 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite që nga fundjava, sipas zyrtarëve të Gazës, ndërsa 180,000 janë pa strehë, sipas OKB-së.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *