Formacionet e mundshme Itali-Zvicër

Shpërndaje lajmin

Italia dhe Zvicra pritet të dhurojnë një lojë të bukur e me shumë spektakël. Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe zhvillohet në Romë, shkruan albinfo.ch.

Roberto Mancini pritet të bëjë disa ndryshime. Di Lorenzo do të jetë në vend të Florenzit të lënduar, kurse Acerbi në vend të Chiellinit.

Te Zvicra Shaqiri dhe Embolo do të mbështesin Seferoviqin në sulm, kurse Xhaka është lider i mesfushës.

Formacionet e mundshme

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne

Zvicra: Sommer; Elvedi, Schär, Akanji; Mbabu, Zakaria, Xhaka, Rodríguez; Shaqiri; Embolo, Seferović


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *