April 15, 2021

Formacionet Kosovë-Lituani, Challandes me disa ndryshime

Shpërndaje lajmin

Nga ora 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë takimin miqësor ndaj Lituanisë, ndeshje kjo e cila do të luhet në stadiumin e Prishtinsë “Fadil” Vokrri”.

Në këtë takim do të mungojë Amir Rrahmani, i cili për shkak të një lëndimi është rikthyer në Itali, teksa Aro Muric është larguar nga skuadra për arsye displinore, përcjell albinfo.ch.

Trajneri Bernard Challandes ka preferuar të luajë me lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Arbër Zeneli.

Formacionet zyrtare:

Kosova:

Lituania: Svedkauskas; Beneta Caspuitis, Vatkunas, Mikoliunas; Strgedas, Silvka, Dapkus, Lasickas; Cerrych, Novkovas.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *