January 19, 2022

Formacionet zyrtare të finales

Shpërndaje lajmin

Italia dhe Anglia do të përballen në finalen e madhe të Evropianit. Ndeshja fillon nga ora 21:00 në Wembley të Londrës, shkruan albinfo.ch.

Italia nuk ka bërë asnjë ndryshim për dallim nga ndeshja e fundit me Spanjën, kurse te Anglia do të luajë me sistemin 3-5-2, që në disa momente bëhet edhe 5-3-2.

Formacionet zyrtare:

Itali (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Barella, Verratti, Jorginho; Chiesa, Inisgne, Immobile.

Angli (5-3-2): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Shaw, Trippier; Phillipes, Rice; Mount; Sterling, Kane.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *