FOTO | Arrestimi i nënë e bir, sekuestrohen 405 mijë euro dhe 8500 dollarë në banesë

Shpërndaje lajmin

Rreth 405 mijë euro, 8500 dollarë dhe aksesorë floriri janë gjetur në banesën e sanitares Rozeta Dobi dhe djalit të saj Havier Dobi, pas një kontrolli të ushtruar nga forcat e policisë.
Kontrolli u krye në vijim të operacionit policor të koduar “Inside”, nisur nga dyshimet e krijuara, mbi shumën 120 mijë euro të vjedhur në një banesë në “Rrugën e Kosovarëve”
Shërbimet e Policisë gjetën të fshehura në tubin e aspirimit, 404 800 euro, 8500 dollarë dhe aksesorë floriri, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

#tdi_1_2a3 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2023/01/323112029_494476116149005_961325560684916749_n.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#tdi_1_2a3 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://euronews.al/wp-content/uploads/2023/01/324738446_985860172374747_120932561994274831_n.jpg) 0 0 no-repeat;
}

1 of 2

Nënë e bir u vunë në pranga, të dyshuar për vjedhjen e një shume në total rreth 120 mijë euro dhe sende të tjera me vlerë, në një banesë në “Rrugën e Kosovarëve” në kryeqytet, ku gruaja punonte si sanitare.
Vjedhja e banesës është kryer me çelësin që ka pasur pastruesja e shtëpisë, e cila ka shfrytëzuar momentin kur në banesë nuk ka pasur njeri. Ajo së bashku me të birin pasi kanë vjedhur shumën e parave kanë bërë rrëmujë në shtëpi për të humbur gjurmët.
E gjitha u bë me qëllimin e inskenimit të një skeme sikur banesa kishte rënë pre e grabitjes nga autorë të tjerë.
LEXONI GJITHASHTU

Detajet si nënë e bir vodhën 120 mijë euro në banesën në kryeqytet (EMRAT)
Dëshmia e 32-vjeçares që hodhi në lumë foshnjën e saj: Nuk e mbaja dot
Vodhën para dhe sende me vlerë, nënë e bir të arrestuar për 120 mijë euro dëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *