Foto/ Qytetarët nuk pyesin për Covid, ‘dynden’ lokaleve

Share

Ndonëse numri i të infektuarve me Covid dhe ai i viktimave është rritur ndjeshëm, qytetarët shqiptarë vijojnë të tregohen të shkujdesur.

Kjo fundjavë ka nisur si një ditë krejt normale, ndërsa qindra qytetarë janë ‘dyndur’ në lokaleve.

Me rritjen e temperatureve, kryeqytetasit i janë drejtuar kodrave të liqenit artificial, ndërsa sic mund të shikohet nga foto e siguruara nga CNA.al, askush nuk pyet për distancë.

E njëjta situatë paraqitet edhe në qytetin bregdetar. Në kafenetë buzë detit, durrsakët kanë dalë të shijojnë diellin pranveror, duke harruar pandeminë, ulur grumbull.

Ndërkaq, qeveria vijon të mbajë të mbyllura universitetet dhe shkollat, ndonëse kjo kategori është më pak e rrezikuar./CNA.al

No description available.

No description available.


Share

Komente