January 25, 2022

FOTO/ Super vila e CR7 është e paligjshme, do të duhet të prishet

Shpërndaje lajmin

Vazhdojnë telashet për Cristiano Ronaldon. Këtë herë prona e tij miliona dollarëshe në veri të Portugalisë është vënë në qendër të kritikave, shkruan .

Portugezi tregoi shenja të qartë nervozizmi, duke u përleshur me Jones dhe van Dijk gjatë ndeshjes së fundjavës Man United-Liverpool.

Por problemet nuk mbarojnë në fushë. Pesë herë fituesi i Topit të Artë tani do t’i duhet për të shkatërruar një pjesë të vilës së tij në Geres, në Portugalinë veriore, e cila konsiderohet e paligjshme nga autoritetet. Duket se problem është zgjatimi i ndërtuar  në pronën e ëndrrave gati 3 milionë euro.

Ronaldo ndërtoi në mënyrë të paligjshme një fushë tenisi:

Kreu i këshillit lokal, Manuel Tibo, konfirmoi se CR7 do të duhet të prishë fushën e tenisit dhe një shtesë tjetër – që nuk parashikohet në dizajnin origjinal të vilës.

“Ronaldo ka ndërtuar edhe jashtë zonës së planifikuar dhe kjo është e paligjshme”, tha Tibo. Siç raporton The Sun, dokumentet e Këshillit tregojnë se Cristiano tashmë ka pranuar humbjen dhe ka aplikuar për një leje shembjeje në emër të tij për të hequr qafe fushën e tenisit rreth 300 metra katrorë dhe aneksin 115 metra katrorë në mars 2022. Ndërkohë , vila e tij ne Torino kerkon nje pronar te ri. / /

 

 

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *