October 18, 2021

FOTO/ Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë terroriste, por më pas fshin postimin

Shpërndaje lajmin

Mbrëmë pas ndeshjes së Zvicrës me Irlandën Veriore, një tifoz ju afrua Xherdan Shaqirit dhe i vendosi stemën e UÇK-së.

Televizioni zviceran, “RSI Sport” postoi videon dhe e cilësoi si skandal atë që ndodhi.

“Episodi i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: Tifozi hyn në fushatë gjatë intervistave dhe ia vendos Xherdan Shaqirit një xhaketë. Simboli në Xhaketë ishte i UÇK-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e listuar nga OKB si organizatë terroriste”, ky ishte përshkrimi i “RSI Sport”.

Videoja është fshirë pasi përshkrimi ishte skandaloz.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *