FOTO/Yuri Kim shëtitje me Presidentin Begaj te Liqeni: Një nder në këtë ditë të bukur pranvere

Shpërndaje lajmin

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim është takuar këtë të shtunë me Presidentin Bajram Begaj. Ajo ka ndarë në Tëitter një foto, në të cilën shfaqen të dy te Liqeni i Tiranës.
“Gjithmonë është një nder të kaloj kohë me Presidentin Bajram Begaj, por sidomos për të ecur dhe biseduar së bashku në këtë ditë të bukur pranvere në Tiranë”, ka shkruar ambasadorja Kim krahas fotos.

Always an honor to spend time with President ⁦@BajramBegajAL⁩ , but especially to walk and talk together on this beautiful spring day in Tirana. pic.twitter.com/PvfM2Pfo8Q
— Ambassador Yuri Kim (@USAmbAlbania) March 18, 2023

Kujtojmë që ditën e djeshme, Begaj priti në Presidencë kryeministrin Edi Rama, ku ky i fundit i propozoi kreu të shtetit emrin e ri për drejtimin e Shërbimit Informativ të Shtetit, Vlora Hysenin./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *