Fshati Igloo në Zermatt, një magji në vete

Shpërndaje lajmin

Drejtohuni për në fshatin Igloo në Zermatt, në Alpet zvicerane, nëse ju pëlqen një emocion i ftohtë.
E vendosur në 2,700 metra, kjo është një strehë unike në lartësi të madhe.

Temperaturat brenda dhomës janë pak nën zero. Por, mos kini frikë: thasët e gjumit alpin sigurojnë një gjumë të thellë. Ekziston edhe një vorbull e nxehtë në natyrë me pamje mahnitëse.
Pushimet në Alpet zvicerane në dimër janë, natyrisht, vendpushimet e skive që konsiderohen më të mirat në botë. Një bollëk bore, pista të patëmetë, trajnimi më i mirë në ski alpine, hotele komode, kafene dhe restorante me kuzhinë të shkëlqyer, niveli më i lartë i shërbimit – gjithçka krijohet këtu për një pushim ideal. Adhuruesit e sportit do të gjejnë skijim të miorë, shtigje për dëborë dhe aeroplanë, vrapime rrëshqitëse, terrene patinazhi me shpejtësi dhe madje edhe zhytje në akull.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *