Gafa e radhës/ Rudina Hajdari quan gabimisht ‘biseksual’ ‘zërin e diasporës’

Share

Deputetja Rudina Hajdari është një nga politikanet shqiptare që herë pas here është gjendur në situata të pakëndshme, për shkak të lapsuseve që bën në parlament. Mirëpo, duket se Hajdari këto lapsuse nuk i bën vetëm në dalje publike por dhe në rrjete sociale.

Teksa ka ndarë me ndjekësit e saj momentin nga takimi me mikun e saj Harry Bajraktari, deputetja ka ngatërruar dhe e ka quajtur ‘biseksual’.

c4e3a401 398c 4df4 889a 38aa5bb5480d 1

Statusi fillestar, u rregullua më pas nga ana e Hajdarit.

ecb93682 5b54 493b bb96 8bb3b35a388f 1

Hajdari është dhe njohëse shumë e mirë e gjuhës angleze dhe dyshimet tona janë tek mendimet që ka pasur në ato momente.

Siç është dhe vjersha e njohur ‘Fjala mik bëhet ik’ në këtë rast, bëhet ‘biseksual’.

 


Share

Komente