Gati 33 ton djathë zviceran të vjedhur u dërguan në MB

0
Shpërndaje lajmin

Persona të panjohur kanë porositur 32.7 ton djathë Gruyere dhe Emmental nga një kompani zvicerane Cremo, duke përdorur adresa të rreme emaili, përcjell albinfo.ch.
Kompania mendoi se po dërgonte rrota djathi në dy zinxhirë të mëdhenj të shitjes me pakicë në MB. Në vend të kësaj, ato me gjasë janë shitur ilegalisht në atë vend.
Detajet e transaksionit mashtrues mbeten të paqarta; ajo që dihet megjithatë është se djathi përfundoi në Britaninë e Madhe, por fatura prej 450 mijë frangash mbetet e papaguar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *