“Gjaku nuk bëhet ujë”, Meta përkujton 24-vjetorin e masakrës së Reçakut

Shpërndaje lajmin

Ish-presidenti Ilir Meta ka përkujtuar  masakrën e Reçakut 24 vjet më parë, ku humbën jetën 45 martirë.
Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Meta shkruan se gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë ndërsa shtoi se ky krim i tregoi botës të vërtetën e mizorive dhe gjenocidit në Kosovë nga regjimi kriminal i Millosheviçit
“Nderim përjetë kujtimit të 45 martirëve të Masakrës së tmerrshme të Reçakut!  Ky krim kundër njerëzimit, siç me të drejtë e përkufizoi 24 vite më parë Ambasadori Walker, i tregoi botës të vërtetën e mizorive dhe gjenocidit në Kosovë nga regjimi kriminal i Millosheviçit.  Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë! LAVDI! “- shkruan Meta.
LEXONI GJITHASHTU: 

A do kthehen shqiptarët nga Britania? Flet avokati Naim Hasani
31-vjetori i FRESSH, mungon Rama, Veliaj: Të rinjtë pjesë e këshillave bashkiakë
I mbijetuari rrëfen tmerrin: Si ma vranë para syve xhaxhain dhe vajzën e tij

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *