Gjatë ecjes në Vaud, bien nga lartësia 300 metra, shuhet familja tri anëtarshe

0
Shpërndaje lajmin

Të enjten, policia e Vaud-it u informua se një grua dhe dy fëmijët e saj të rritur që ishin nisur për një shëtitje në Rochers-de-Naye nuk u dëgjuan më, përcjell albinfo.ch.
Ata u gjetën të vdekur të premten, siç shkruante në një deklaratë policia kantonale e Vaud.
Të enjten rreth orës 19:45, selia e policisë Vaud u informua se gruaja 57-vjeçare ishte nisur për një shëtitje në Rochers-de-Naye me vajzën e saj 25-vjeçare dhe djalin e saj 22-vjeçar, të gjithë. tre shtetas holandezë.
Pas raportimit, të tre holandezët u gjetën të vdekur të premten në mëngjes rreth 300 metra nën një shteg të pjerrët.
Nëna dhe vajza e saj ishin me pushime në Zvicër. Ato jetonin në Holandë, ndërkohë djali jetonte në rajonin e Lozanës. /Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *