Gjatë kësaj jave do të ketë erëra të forta në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Të thuash se moti në Zvicër ka qenë i paqëndrueshëm kohët e fundit, është një nënvlerësim, përcjell albinfo.ch.
Nga nata e Vitit të Ri, si pranvera dhe shpatet pa borë, te temperaturat shumë më të ulëta dhe reshjet e bollshme të borës në Alpe, moti ka ndryshuar nga një ekstrem në tjetrin.
Parashikimet për ditën e sotme, sipas MeteoNews, bëjnë thirrje për “shpërthime të stuhishme të erës, të cilat mund të arrijnë shpejtësinë 80 km/h” në pjesë të ndryshme të Zvicrës.
Ky është parashikimi i motit gjatë javës për të gjithë vendin nga Enti Federal i Meteorologjisë.
Do të jetë më ftohtë, por temperaturat janë më të përshtatshme tani se në tri javët e fundit.
 
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *