Gjendet i vdekur një shqiptar në Itali

Shpërndaje lajmin

Raportohet se 53-vjeçari shqiptar Gëzim Muho humbi jetën në komunën San Dona, (Venecia) Itali, në rrethana që mbeten ende për t’u sqaruar, përcjell albinfo.ch.
Ai ishte duke u kthyer për në shtëpi në përfundim të turnit të punës.
Viktima dyshohet të ketë rrëshkitur dhe përfunduar në një kanal, me fytyrën përmbys në vijën e ujit që nuk i kalonte 20 centimetra, shkruan Ilgazzetino.
I ndjeri Gëzim Muho, punonte si pjatalarës në një restorant të njohur me emrin Vecio Piave, në Caposille, në zonën e San Dona.
Ai u gjet nga një kalimtar i rastit pasditen e së hënës, teksa po lëvizte me mjet.
Pavarësisht njoftimit të ndihmës së shpejtë, Muho u deklarua i vdekur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *