Gjeneva është një nga qytetet më të gjelbërta në Evropë, me mbi 20 parqe

0
Shpërndaje lajmin

Gjeneva është një bazë e shkëlqyer për të eksploruar Zvicrën dhe është një nga qytetet më të gjelbra në Evropë me mbi 20 parqe, përcjell albinfo.ch.
Mund të arrini lehtësisht në pistat e skive aty pranë ose thjesht të kaloni kohë, duke eksploruar qytetin dhe zonën përreth. Këtu janë këshillat tona kryesore se çfarë të bëni në Gjenevë, Zvicër.
 
Çfarë duhet të bëni në Gjenevë, Zvicër
Ky rajon frëngjishtfolës i Zvicrës pret mbi 900 kompani ndërkombëtare dhe është i famshëm për liqenin e tij.
Gjeneva është një destinacion i shkëlqyeshëm për pushime në qytet. Madhësia e saj kompakte e bën të lehtë lëvizjen dhe ka shumë gjëra interesante për të bërë në Gjenevë.
Ky qytet zviceran është shumë më i përballueshëm nga sa mund të mendoni, me transport publik falas për ata që qëndrojnë në një hotel gjatë natës dhe shumë muzeume ku mund të hyni falas. Geneva Pass ofron zbritje, oferta falas dhe dhurata surprizë në mbi 40 atraksione të Gjenevës.
Kjo periferi piktoreske e Gjenevës është një vend i këndshëm për të ardhur të mërkurën dhe të shtunën, kur zhvillohet tregu dyjavor. Ndërtesat këtu janë të gjitha të ulëta dhe shumë janë në stilin mesdhetar.
Ka një kinema arti dhe një rrugë me çadra shumëngjyrëshe të varura në qiell. Është një nga vendet më të aksesueshme në Instagram në Gjenevë.
Në datën e vizitës sonë, ata kishin zëvendësuar përkohësisht çadrat me krap koi prej letre japoneze për nder të një festivali të ardhshëm. Mund të merrni lehtësisht autobusin numër 11 ose linjën e tramvajit 12 nga Gjeneva në Carouge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *