Gjermani: Dy të vdekur e 5 të plagosur nga një sulm me thikë

Shpërndaje lajmin

Dy persona u vranë dhe pesë u plagosën në Gjermani një burrë sulmoi me thikë pasagjerët në një tren që udhëtonte në linjën Kiel-Hamburg, raportoi dpa, duke cituar një deklaratë zyrtare.
Sipas Spiegel, i dyshuari është arrestuar.
Spiegel raporton se sulmi ndodhi rreth orës 15:00, para se treni të arrinte në stacionin Brokstedt.Bild thekson se sulmuesi pas krimit ka tentuar të vrasë veten me të njëjtën thikë.
Për momentin nuk dihen informacione të tjera për të plagosurit dhe sulmin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *