Gjermani: Paralajmërohen greva edhe për udhëtimet me tren

0
Shpërndaje lajmin

Sot dhe nesër janë duke u mbajtur greva në aeroportet gjermane, duke bllokuar fluturimet e parapara, përcjell albinfo.ch.
Por, kjo nuk do të mjaftojë, sepse sot është paralajmëruar edhe greva për hekurudhat gjermane.
Media gjermane njoftoi se ditët në vijim greva paralajmëruese planifikojnë edhe hekurudhat gjermane dhe kompani të tjera hekurudhore.
Nuk dihet ende një datë e saktë, por sipas raportimeve të mediave, është folur për një grevë këtë të premte. /Albinfo.ch
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *