Gjermania regjistron shifra të larta të infeksioneve ditore

Share

photo 1584309832315 39d404eecc77 2

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19 dhe ka regjistruar mbi 19 mijë raste të reja me koronavirus, transmeton albinfo.ch.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 19,600 në 1,953,426, treguan të mërkurën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters.

Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 1,060 në 42,637, tregoi shifra.


Share

Komente