Gjoba nuk i bën derman Presidentin/ Erion Braçe nxjerr fotot nga ditëlindja e Bes Kallakut: A ka më turp!

Share

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, teksa ka uruar aktorit Bes Kallaku për 35-vjetorin e tij, e ka përqendruar vëmendjen tek mos zbatimi i masave kundër Covid-19.

Ai kritikon ashpër presidentin Ilir Meta dhe kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi të cilët dëfryen duke e e harruar Covidin dhe masat e qeverisë.

Braçe shkruan se politikanët që kanë marrë pjesë në festë maskën e mbajnë vetëm kur dalin në televizor, ndërsa shqetësimin për shqiptarët e infektuar, sipas tij, e kane retorike politike, instrument permes te cilit mendojne se do kapin pushtetin.

Reagimi i plotë

BES, TE BEHESH 135 VJEC;

PER VETE, PER PRINDERIT,

PER ZONJEN E VAJZEN!

Te kesh cdo te mire per vete e per ta!

Te kesh SHENDET o Bes, per vete e per ta!

Tani, gezimi kur ben 35 vjec eshte normal, po ne kete kohe a eshte i ligjshem?;

Po le menjane ligjin edhe pse duhet te jete i pari, por po pyes nga pikpamja morale!!

Une them joooo!

Ti je nje figure publike e kudo ne bote,  te tille-jane apo jo te infektuar, e kane kaluar apo jo Covid, percjellin mesazh per te tjere njerez!

Kjo i ben modele edhe me te mire, te tille qe vlejne edhe sherbejne!

Nejse, te rrosh sa me shume!

Tani kam dy fjale per keta njerezit e festes, keta te politikes;

A E KUPTONI SE SA FALS JANE?

A E KUPTONI QE MASKEN E KANE PER NE TV E ASKUND KU JETOJNE?

A E KUPTONI QE “SHQETESIMIN” PER NUMRIN E SHQIITAREVE TE INFEKTUAR, TE SHTRUAR NE SPITALE APO QE KANE HUMBUR JETEN, E KANE RETORIKE POLITIKE, INSTRUMENT PERMES TE CILIT MENDOJNE SE DO KAPIN PUSHTETIN?

A e kuptoni qe keta refuzojne cdo ligj, cdo rregull, cdo mase, perbuzin cdo perpjekje te njerezve te zakonshem dhe te mjekeve e infermiereve te jashtezakonshem?

Por mbi te gjitha;

A E KUPTONI SE KETA REFUZOJNE TE JENE SI JU, TE BARABARTE ME JU?!

E di qe do me turreni tani me pyetjen legjitime:

Po keta pse nuk gjobiten?!

Ca tu them?

Po ju pergjigjem edhe une me nje pyetje:

A KA ME TURP SE NJE PRESIDENT QE THYEN LIGJET E RREGULLAT E REPUBLIKES SE TIJ?

E ftillon gjoba nje te tille?

Une them se ajo 3000 lekeshja nuk i ben derman!

Pyetje e kam;

A SHKRUAJME NGA NJE GJOBE SI POPULL PER KETE;

#GJOBEPERPRESIDENTIN

vo: po ky politikani i ri qe quan shkelje ligji pse i tregojne rregullat ne nje fushe dhe shkel ligjin sic e shihni ne kohe pandemie, cfare do ketu?!

 

125966833 150089223519678 450630315713622589 o.jpg? nc cat=107&ccb=2& nc sid=a26aad& nc eui2=AeEE3KSvunSxCBElXhkKzKdk4zCwQ6xr9fXjMLBDrGv19cA0j5NOd0QHPCrzhVCRI1mZoa t0Yq VUqQ9K47YF4H& nc ohc=DLtK6XIyeXkAX xKPzs& nc ht=scontent.ftia12 1

125493389 150089250186342 7890735751908662002 o.jpg? nc cat=100&ccb=2& nc sid=a26aad& nc eui2=AeF940SiQqeh7lkqYhA7vCoiP6zPFLZH4 M rM8Utkfj48VTG03degSJwvTyl2xbaOagSmLxIVTzf1EWD6O57cL4& nc ohc=JMoURMgdqTQAX 6G9nm& nc ht=scontent.ftia12 1

125317386 150089280186339 692116689505429961 o.jpg? nc cat=106&ccb=2& nc sid=a26aad& nc eui2=AeENo76ABnQ9lsF32op TbMJGzcrGGw0TfkbNysYbDRN b0bRiJ7YEHLQEpUjQaCje4GXpSRexnhGUCP MhvmBEG& nc ohc=ed3WVcMcp3UAX 3Motd& nc ht=scontent.ftia12 1

126851873 150089306853003 6918617031970356729 o.jpg? nc cat=106&ccb=2& nc sid=a26aad& nc eui2=AeHCrw33PvQuX7w5RAi3jBtAwxhjIUc6lCHDGGMhRzqUIR1Wmgkp7 6KqrmiuJdZBQUs3Q7e52yjSq TbnXrQBns& nc ohc=RoLDMyBE  QAX 4xndS& nc ht=scontent.ftia12 1

127019576 150089336853000 290548889119516138 o.jpg? nc cat=110&ccb=2& nc sid=a26aad& nc eui2=AeFADfgiCMxEAeQPJe9CNXwLiLlEEpN5lCeIuUQSk3mUJzu subVK16i0VRd9mDYEs1xTmQy5uKhtVb25NC3HbGv& nc ohc=K5E0dm VppQAX jRYV4& nc ht=scontent.ftia12 1


Share

Komente