Gjobiten pas zgjedhjeve 13 kryebashkiakë për posterat elektoralë

0
Shpërndaje lajmin

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi të hënën që të sanksionojë 13 kryetarë bashkish, pasi nuk kishin zbatuar detyrimin ligjor për përcaktimin e hapësirave publike për propagandën elektorale të partive politike. Gjoba 5 000 mijë lekë vetëm dy ditë pas zgjedhjeve vendore shkon për kryebashkiakët ende në detyrë; Fran Tuci, Fushë Arrëz; Andis Salla, Cërrik; […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *