Gjykata i hoqi sekuestron e pasurisë ish-kryeprokurorit, Kim publikon vendimin e DASH: Llalla, në listën e zezë

Share

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të  Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) e cila i hoqi sekuestron ndaj pasurive. Hetimet për këtë rast u ndoqën nga SPAK  dhe vendimi u dha nga gjyqtarja Irena Gjoka vetëm një ditë më parë, por Kim nuk e ka pritur mirë një që të tillë. Ambasadorja ka publikuar në rrjetet sociale vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e ka vendosur Adriatik Llallën në listën e zezë dhe se i ka hequr të drejtën për të hyrë në SHBA së bashku me familjen.

“Thjeshtë një kujtesë se ky emërtim mbetet në fuqi”, shkruan Kim, duke publikuar vendimin  e DASH për vendosjen e Llallës në listën e zezë.

Vijon…

The post Gjykata i hoqi sekuestron e pasurisë ish-kryeprokurorit, Kim publikon vendimin e DASH: Llalla, në listën e zezë appeared first on Media .


Share

Komente