Goditën qendrën shëndetësore me gurë, policia arreston 5 persona

Share

Policia në Elbasan ka arrestuar 5 orë pas ngjarjes në Qendrës e re Shëndetësore në Fushë-Mbret autorin e ngjarjes. A.B, rreth orës 12:00 la goditur me gurë xhamet e dritareve të Qendrës Shëndetësore që ndezi dhe një debat politik.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Elbasan

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërim i pronës” shtetasin:

A.B., banues në Elbasan, pasi sot rreth orës 12:00 , ka goditur me gurë dritaret duke thyer xhamat e Qëndrës Shëndetësore në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

 

 

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

The post Goditën qendrën shëndetësore me gurë, policia arreston 5 persona appeared first on Media .


Share

Komente