Goli kundër Arsenalit, askush si Cristiano Ronaldo me këto shifra

0
Shpërndaje lajmin

Cristiano Ronaldo ka shënuar gol me fanellën e Manchester United kundër Arsenalit sot.
Sulmuesi portugez kapi shifrën e 100 golavë në Premier League.

Cristiano Ronaldo is the first player to score 100 league goals in La Liga and the Premier League 🐐 pic.twitter.com/mOddMcsk6n
— GOAL (@goal) April 23, 2022

Më parë ai e ka kaluar këtë shifër në LaLiga dhe bëhet lojtari i vetëm që e ka kapur shifrën 100 të golave në këto dy kampionate të rëndësishme. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *