January 19, 2022

Greqia nuk gjen paqe, tre tërmete në 20 minuta

Shpërndaje lajmin

Tre tërmete u ndjenë brenda 20 minutash në Greqi . Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti i parë ishte 3.1 i shkallës Rihter me një thellësi prej 3.7 km, 32 km në perëndim të Sofada.

Tërmeti i dytë ishte 3.3 i shkallës Rihter me një thellësi prej 12 km, 38 km në perëndim të Sofada.

Dhe lëkundja e tretë ishte 3.5 i shkallës Rihter, me një hhellësia 10 km, 11 km në jugperëndim të Zakynthos./albeu.com


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *