Haaland nuk është normal, shënon katër gola ndaj Hertha Berlinit

Share

Erling Haaland është emri i momentit në futbollin evropian, pasi çdo ditë që shkon ai po shkëlqen me paraqitjet e tij. Sonte sulmuesi i Borussia Dortmund, gjeti portën plot katër herë, gjë që iu ndodh rrallë sul muesve. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0 në të mirë të vendasve, pasi Matheus Cunha shënoi.

genimg
genimg
genimg
genimg

Haland 2
Pjesa e dytë ishte e tëra nën regjinë e Haaland. Norvegjezi fillimisht kompletoi het-trikun brenda 15 minutash pasi shënoi në minutat 47’, 49’ dhe 69’.Guerreiro e qoi rezultatin në 4-1 në minutën e 70-të, para se Cunha ta ngushtonte epërsinë në 4-2. Golin e fundit dhe pokerin Haaland e kompletoi në minutën e 79-të.

genimg
genimg
genimg
genimg

Haaland aktualisht ka 10 gola, një më pak se Robert Lewandwoski, ndërsa Borussia kaon në renditje në vendin e dytë.


Share

Komente