Hakeri ukrainas i kërkuar nga FBI-ja është arrestuar në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Raportohet se një haker ukrainas i kërkuar nga FBI-ja është arrestuar në Zvicër, njofton albinfo.ch.
Vyacheslav Penchukov, i paditur nga autoritetet amerikane në vitin 2012, akuzohet për koordinimin e një grupi hakerësh që vodhën miliona dollarë duke piratuar detajet e llogarisë bankare amerikane në internet.
Autoritetet zvicerane kanë konfirmuar arrestimin e një shtetasi ukrainas dhe kanë autorizuar ekstradimin. I dyshuari deri më tani e refuzon këtë, thonë ata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *