Hezbollah mban zi për vdekjen e presidentit iranian, Raisi

0
Shpërndaje lajmin

Grupi Hezbollah i Libanit ka thënë se vajton vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi dhe zyrtarëve të tjerë në një aksident me helikopter, duke e lavdëruar atë si një “mbrojtës” të grupeve aleate në rajon.
“Hezbollahu në Liban shpreh ngushëllimet e tij më të thella,” tha grupi në një deklaratë, duke shtuar se ata e njihnin Raisin “nga afër për një kohë të gjatë” dhe se ai ishte “një mbështetës i fortë dhe një mbrojtës i vendosur i kauzave tona… dhe një mbrojtës i lëvizjet e rezistencës”.
Presidenti Raisi humbi jetën pasi helikopteri me të cilin ai udhëtonte sipas asaj që thuhet nga mediat iraniane, u rrëzua për shkak të motit të keq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *