October 20, 2021

Holanda luan sot ndaj një ekipi që ka 16 vite që nuk e mposht

Shpërndaje lajmin

Sot në ora 18:00 do të luhet ndeshja mes Holandës dhe Çekisë.

Për “Tulipanët” kjo ndeshje nuk do të jetë aspak e lehtë.

Holanda nuk ka arritur të fitoj që 16 vjet kundër Çekisë. Hera e fundit kur “Tulipanët” kishin fituar kundër çekëve ishte në vitin 2005.

Atë botë, Holanda fitonte me rezultat 0:2, ndeshje që ishte e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror.

Që nga ajo ndeshje, dy kombëtaret janë ndeshur edhe dy herë, ku Çekia ka arritur të fitoi.

Hera e fundit kur kanë luajtur kundër njëra-tjetrës ishte në vitin 2015, në kualifikime për Evropian.

Çekia e kishte mposhtur 2:3 Holandën, që kishte dështuar të siguronte një biletë për në Kampionatin Evropian të 2016-tës.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *