Shpërndaje lajmin

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të martën pozicioni kapriçioz i Hënës gjatë orëve të ardhshme të këtij janari mund t’ju shkaktojë vonesa ose pengesa që mund të ngadalësojnë planet tuaja. Nëse dikush përpiqet t’ju pengojë, është mirë të mos reagoni në mënyrë impulsive. Më mirë të mbani një profil të ulët dhe të prisni që stuhia të kalojë. Ndonjëherë ju duhet të bëni më të mirën nga një situatë e keqe.
Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të martën Urani në shenjë do të sjellë ndryshime, edhe nëse nuk ka përmbysje të vërteta. Në dashuri jeni gjithmonë ata që bëni të mirën dhe të keqen, por do të jetë më mirë të mos e shtyni shumë me partnerin, veçanërisht nëse kohët e fundit kanë lindur mosmarrëveshje.
Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të martën kjo fazë mjaft e tensionuar vazhdon në marrëdhëniet e punës dhe në marrëdhëniet me kolegët apo bashkëpunëtorët. Në dashuri, megjithatë, nuk do të ketë më kundërshtimin e Venusit për t’ju bërë mashtrime. Mundohuni të flisni hapur dhe qartë, në vend që të adoptoni taktika ose strategji që mund t’i përkeqësojnë gjërat.
Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të martën Hëna në katror përforcon situatat negative dhe rrit ndjenjën tuaj të pamjaftueshmërisë dhe vështirësisë gjatë këtij Janari 2024. Kjo është një periudhë kalimtare që duhet përballuar me pjekuri dhe mençuri. Mundohuni të moderoni ambiciet tuaja dhe shmangni kafshimin më shumë sesa mund të përtypni.
Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të martën ajo që po përjetoni është një periudhë disi e diskutueshme, veçanërisht në lidhje me menaxhimin e pronës. Në pjesën e dytë të shkurtit mund të lindin diskutime apo mosmarrëveshje, veçanërisht nëse ka çështje pezull që nuk i keni zgjidhur ende. Hëna në shesh nga e premtja e ardhshme do të bëjë më të qarta zgjedhjet që do të duhet të bëni edhe në dashuri.
Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të martën kjo është koha e duhur për të bërë pak pastrim, veçanërisht nëse kohët e fundit keni pasur të bëni me kolegë apo miq të rremë që nuk ju janë treguar besnikë. Yjet që do të keni në fund të muajit do të favorizojnë dashurinë dhe kontaktet.
Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të martën nuk duhet të humbisni fjalë dhe kohë me njerëz që nuk mund t’i kuptojnë nevojat tuaja, veçanërisht në punë. Edhe në dashuri, debatet dhe tensionet me partnerin tuaj mund të lindin gjatë orëve në vijim. Ndoshta do të ishte më mirë të përpiqeshit të flisnit qartë për shqetësimet tuaja pa i fshehur ato.
Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të martën do jeni duke pritur për përgjigje që nuk po vijnë në punë dhe kjo po ju shkakton pak shqetësim. Yjet do të favorizojnë veçanërisht dashurinë. Ky është një moment i favorshëm për ata që duhet të pajtohen ose që kanë nevojë për sqarime.
Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të martën ata që nuk janë të kënaqur, sidomos në aspektin e punës, tani do të punojnë fort për të kërkuar zgjidhje alternative. Të rinjtë madje mund të mendojnë të largohen nga vendi për të shkuar jashtë vendit për të filluar punën. Shkurti do të jetë gjithashtu një muaj vendimtar përsa i përket dashurisë.
Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të martën Hëna e kundërt mund të sjellë disa momente shqetësimi në jetën tuaj. Do të jeni padyshim më të ashpër në ton, veçanërisht ndaj atyre që nuk janë treguar besnikë ndaj jush. Në këtë moment nuk keni ndërmend të injoroni sidomos ata që bëjnë gabime të shpeshta.
Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të martën dashuria do të kthehet më në fund si protagoniste në jetën tuaj. Ata çifte që kanë debatuar shumë kohët e fundit do të gjenden përballë një situate brenda ose jashtë. Lëreni mënjanë xhelozinë ose sëmundshmërinë sepse mund të helmojë klimën rreth jush.
Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të martën nuk është një kohë e mirë për jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse keni të bëni me njerëz Binjakë apo Shigjetarë. Ndonjëherë keni vështirësi të kuptoni arsyet e partnerit tuaj dhe ndiheni mjaft të vetmuar në momentet kyçe të jetës suaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *