Horoskopi i ditës, 22 nëntor 2020

Share

Dashi21 Mars – 19 Prill

Dita e diel vjen me përfitime që përfshijnë një këndvështrim tjetër të botës, si dhe ju sjell një ndjenjë rehatie, në një gamë të gjerë skenarësh.

Demi20 Prill – 20 Maj

Autoriteti kërkon qetësi. Një prani e palëvizshme çliron forcë, por gjithashtu kërkon fuqi.

Binjakët21 Maj – 20 Qershor

Kontrolli duhet të mundësohet nga ana juaj. Para se të merreni me punë të tjera intensive apo edhe njerëz të zënë, merrni parasysh vlerën e të mos lëvizurit fare.

Gaforrja21 Qershor – 22 Korrik

Ju keni qenë një dëgjues i shkëlqyeshëm. Tani, do të jeni në anën tjetër të asaj përvoje, duke kuptuar se çfarë vlere u sjell kjo zemrave të lodhura.

Luani23 Korrik – 22 Gusht

Gremina e mbingarkesës nuk është një zonë shumë e pastruar. Ka ardhur koha për të ngushtuar fokusin tuaj në disa çështje më të rëndësishme.

Virgjëresha23 Gusht – 22 Shtator

Zgjidh një objektiv për ta shtypur dhe për ta bërë atë të vogël, jo shumë larg nga vendi ku jeni tani. Jeni ende duke eksploruar idetë tuaja dhe nuk keni nevojë për asnjë kontribut tani.

Peshorja23 Shtator – 22 Tetor

Sapo të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju detyrojë të bëni diçka, instinkti juaj i parë do të jetë rebelimi. Refuzoni të kontrolloheni nga të tjerët.

Akrepi23 Tetor – 21 Nëntor

Edhe me sfidat e distancimit shoqëror, ju gjeni një mënyrë për t’u lidhur me njerëz të rinj apo edhe për të bërë miq të rinj.

Shigjetari22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kjo epokë e re është e ngjashme nga shumë të tjerë, nga e cila ndikoheni, ndërsa bëni atë që ju vjen natyrshëm: ndiqni interesat tuaja dhe ndani procesin tuaj.

Bricjapi 22 Dhjetor – 19 Janar

Projekti juaj do të financohet në janar. Peshorja dhe Binjakët ju duan. Kafshët që ju tërheqin më shumë janë grabitqarët. Çfarë do të thotë kjo për ju?

Ujori20 Janar – 18 Shkurt

Dita do të përputhet me të menduarit për jetën, vdekjen dhe çështjet e transformimit. Në shumë histori jetoni nga ndjesia e rilindjes.

Peshqit19 Shkurt – 20 Mars

Qielli po shkakton të njëjtin afat të zakonshëm. Sidoqoftë, është e paqartë nëse dita në vazhdim është diçka e parashikueshme për ju.


Share

Komente