Hoteli Zermatt renditet ndër 10 më të mirët në botë

Shpërndaje lajmin

Hoteli Omnia në vendpushimin Valais të Zermatt është renditur në vendin e pestë në përgjithësi nga 25 të vlerësuarat në hotelet e reja “Travelers’ Choice Best of the Best” të TripAdvisor në mbarë botën.
Ai bëri në mënyrë të jashtëzakonshme në katër kriteret e gjykuara, përkatësisht vendndodhjen, pastërtinë, shërbimin dhe vlerën për para, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.
Hoteli prej druri dhe xhami ndodhet në këmbët e Matterhorn-it të famshëm, gjë që sigurisht nuk e dëmtoi atë në kategorinë “vendndodhja”.
Ndër hotelet “malore”, The Omnia ngjitet në vendin e dytë. Kjo kategori e veçantë përfshin dy hotele të tjera zvicerane, Parnass, gjithashtu në Zermatt, i cili zbarkoi në vendin e 13-të, dhe Boutique Hotel Schluessel në Beckenreid (Nidealden), në vendin e 17-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *