Humb jetën një person nga sulmi i peshkaqenit në Australi

Share

photo 1531429062145 f089688084a6

Është bërë e ditur se një person ka vdekur nga sulmi i një peshkaqeni në qytetin detar të Australisë, Broome, të dielën në mëngjes, transmeton albinfo.ch.

ABC raportoi se policia ka arritur ta nxjerrë nga uji dhe t’i jepnin ndihmën e parë para se të arrinte ambulanca.

Ndërkohë, plazhi aty është mbyllur dhe njerëzit janë këshilluar që të jenë të kujdesshëm, raporton The Guardian.

Plazhi “Cable” është vend turistik i popullarizuar, megjithatë përgjatë viteve ndodhin sulme edhe nga gjallesa të tjera. /Albinfo.ch

The post Humb jetën një person nga sulmi i peshkaqenit në Australi appeared first on Albinfo.


Share

Komente