November 29, 2021

Humbi shijen nga Covid, sportisti ha të gjithë specin djegës për të parë nëse do të ndjente gjë

Shpërndaje lajmin

Një nga simptomat më të zakonshme të koronavirusit është humbja e shijes dhe nuhatjes. Nëse ndalojmë së kuptuari se çfarë hamë dhe çfarë nuhasim, atëherë është një tregues i fortë që duhet të bëjmë një test Covid sepse ndoshta jemi infektuar.

Ylli i ekipit kombëtar të ragbit të Anglisë, Joe Marler duket se ende po përjeton një test pozitiv për koronavirusin dhe ka menduar të testojë shijen e tij duke ngrënë një spec djegës të papërpunuar.

Testi i guximshëm me rezultatin gazmor

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joe Marler (@joemarler17)

Ai u përpoq ta vinte veten në një provë dhe publikoi një video në Instagram, shoqëruar me shkrimin: “f @@@ you Covid!”.

31-vjeçari jo vetëm kafshoi një copë të vogël djegës djegës, por duke e ngrënë të plotë. Pas disa sekondash lojtari tha: “Nuk mund ta shijoj. Por unë e ndjej nxehtësinë!”

Pastaj, me një lëvizje të mprehtë, Marler vrapoi drejt frigoriferit. Ai shtoi: “Unë mund ta ndjej djegien, por nuk mund ta shijoj atë!”./


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *